Lepsza strona dźwięku

by Labodapter

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    Sięgnij po naszą darmową kompilację! W razie niedostatku dobrej muzyki, prosimy kierować się na stronę internetową po więcej i pod żadnym pozorem nie konsultować się z farmaceutą.

      name your price

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

about

„Lepsza strona dźwięku” to pierwsza edycja naszej kompilacji pod donośnym tytułem Labodapter, którą przygotowujemy w związku z ewolucją naszego serwisu Laboratorium Muzycznych Fuzji.

Umówmy się, że muzyka może być dobra albo zła! Tu staraliśmy się wybrać tę, która reprezentuje tylko tę pierwszą sferę. Dla ciekawskich, dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje muzyczne horyzonty, a przede wszystkim dla tych, którzy nie boją się otworzyć na coś nowego. Muzyka nie powinna mieć granic! Ta składanka to dla nas okazja, aby naświetlić Was słuszną porcją lepszej strony dźwięku. Tym razem jest to 14 kompozycji i 14 różnych formacji.

Album zawiera kompozycje artystów nie tylko z całej Polski, ale również Serbii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Sporo tu dobrze wykrojonego jazzu w postaci Jazzpospolitej i świetnie budujących nastrój i dynamikę formacji Eyot oraz kwintetu Grega Cordeza. Na składance znajdziecie dużo muzyki z pogranicza doskonałego rocka progresywnego The White Kites, nabitego przez Stop Motion Orchestra zawadiacką nonszalancją. Posłuchacie również klasyki garażowego rocka Magnificent Muttley. Ten miesza się czasem z metalem pod maską Portland Rum Riot, a czasem schodzi pokornie w sferę niebotycznych instrumentalizacji Brain Connect. Post-punkowcy znajdą swoje niebo w projekcie Dogs in Trees, a maniacy rocka i metalu z przedrostkiem post- nie zawiodą się na pewno grupą Tsima. Subtelności dodadzą z kolei zwiewny projekt Spiral oraz tajemniczy Frozen Lakes, które figurują na granicy alternatywnego rocka. Szaleństwa dla równowagi przysporzy Wam z pewnością awangardowy Orange The Juice, a uśmiech na twarzy pojawi się po przesłuchaniu big-bitowego wskrzeszenia grupy Katedra. Jednym słowem - każdy powinien znaleźć w tym swoje oblicze!

Zapraszamy!

★ Jazzpospolita - Balkony
(Experimental, Jazz, Nu Jazz, Post-Jazz, Post-Rock)

★ Spiral - Cloud Kingdoms
(Alternative, Ambient, Dream Pop, Electronic, Post-Metal, Post-Rock, Rock)

★ The White Kites - Stowaway Sylvie
(Experimental Rock, Folk Rock, Pop Rock, Progressive Rock, Psychedelic Rock)

★ Greg Cordez - Brown Bear
(Contemporary Jazz, Jazz)

★ Eyot - How Shall the Dust Storm Start?
(Art Rock, Contemporary Jazz, Crossover Jazz, Folk, Funky, Fusion, Jazz Rock, Post-Rock, Rock)

★ Magnificent Muttley - Fake Candy
(Alternative, Alternative Rock, Grunge, Grunge Rock, Rock)

★ Katedra - Zapraszamy na łąki
(Big-Bit, Psychedelic, Retro Rock, Rock)

★ Stop Motion Orchestra - Car Chase
(Indie, Neo-Progressive Rock, Progressive Rock, Rock)

★ Brain Connect - Eridanus
(Ambient, Art Rock, Experimental, Hard Rock, Instrumental Jazz, Instrumental Rock, Jazz Fusion, Progressive Metal, Progressive Rock)

★ Orange The Juice - Romanian Beach
(Acid Jazz, Ambient, Avant-Garde, Dark Jazz, Experimental, Experimental Jazz, Free, Fusion, Hip-Hop, Jazz, Jazzcore, Metal, Noise, Rock)

★ Portland Rum Riot - Amalgamat
(Hard Rock, Metal, Rock)

★ Tsima - Last Train to Lusatia
(Atmospheric, Experimental, Instrumental, Post-Metal, Post-Rock)

★ Dogs in Trees - Teraz i jutro
(Alternative, Ambient, Cold Wave, Dark Wave, Electronic, Experimental, New Romantic, New Wave, Synth Pop)

★ Frozen Lakes - Insulo blua
(Alternative Rock, Post-Rock, Rock, Shoegaze)

credits

released December 16, 2015

Wszystkie utwory na kompilacji "Lepsza strona dźwięku" są legalne i zostały na niej zamieszczone za zgodą artystów. Podlegają one - podobnie jak grafika - ochronie praw autorskich. Kompilacja może być rozpowszechniana wyłącznie za podaniem źródła, czyli adresu www.laboratoriummuzycznychfuzji.com. Wielkie podziękowania dla zespołów: za otwartość, współpracę i co najważniejsze w tym wszystkim - pasję do muzyki.

Kontakt: redakcja@laboratoriummuzycznychfuzji.com

Pomysł, przygotowanie i skład kompilacji: www.laboratoriummuzycznychfuzji.com

Grafika wykorzystana do okładki: Konrad Beniamin Puławski

Sprzedaż kompilacji lub pojedynczych utworów zabroniona.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015

tags

license

all rights reserved

about

Labodapter Poland

Od muzyki jesteśmy uzależnieni od dawna, dlatego postanowiliśmy dzielić się swoimi refleksjami i codzienną porcją magii, jaką niesie wraz z sobą piękno brzmień i poznać Wasze opinie na dany temat. Muzyka nie ma ograniczeń, tym samym na naszej stronie masz szansę na znalezienie sporej palety dźwiękowych barw i dostosowaniu ich do własnego gustu. ... more

contact / help

Contact Labodapter

Streaming and
Download help